Hoppa till sidans innehåll

2002


Startnr. Förnamn Efternamn Kl Klubb Ort Nr Sluttid
17 Miro Cepinsky H Triathlon Syd Lund 1 58.46
74 Stefan Håkansson H IFK Helsingborg Höllviken 3 1.00.41
69 Philip Anterup H KTK86 Köbenhavn K 6 1.02.06
11 Christian Harkness H IFK Helsingborg Tri klubb Ängelholm 7 1.02.33
82 Daniel Lavén H F17 Blekinge Flygutb. Ronneby 8 1.03.10
5 Mikael Wall H Krstd Triklubb   9 1.03.19
27 Magnus Jönsson H Sjöbo Räddningstjänst Sjöbo 10 1.03.47
99 Gustav Karlsson H   Kristianstad 11 1.04.42
55 Per Fransson H Karlskrona SS Triathlon Karlskrona 12 1.04.48
53 Brice Joly H Krstd Triklubb Kristianstad 13 1.05.16
68 Peter Ackebjer H Kalmar Kalmar 14 1.06.44
77 Håkan Persson H SCT Johanneshov 15 1.07.02
63 Ulrick Hultman H Stora Rör Tri Färjestaden 16 1.07.04
36 Henrik Dahlsjö H   Trelleborg 17 1.07.19
57 Jonas Lindkvist H IFK Helsingborg Tri klubb Ljungbyhed 18 1.07.45
84 Håkan Sendrup H Heleneholms Tri Team Lund 19 1.07.47
44 Magnus Neij H   Sölvesborg 20 1.07.51
8 Jon Deliv H   Höllviken 21 1.07.52
76 Christian Lagerblad H   Södra Sandby 23 1.08.27
90 Jim Andersson H Heleneholms Tri Team Malmö 24 1.08.33
46 Benny Svensson H   Bjärred 25 1.08.35
19 Joakim Östman H Heleneholms Tri klubb Limhamn 26 1.08.59
81 Göran Svensson H   Broby 27 1.09.07
75 Ola Sjöstrand H Nordvalls Sjöbo Sjöbo 28 1.09.20
35 Stefan Johnsson H   Knislinge 29 1.09.21
71 Magnus Lundquist H Formtoppen Höllviken 30 1.09.22
88 Håkan Premberg H Kristianstad MTB Kristianstad 31 1.09.29
56 Roger Lagrelius H   Bromöll 32 1.09.36
7 Peter Svensson H   Vittsjö 34 1.10.07
39 Magnus Strandh H   Lund 36 1.10.17
9 Joakim Nordholme H   Simrishamn 38 1.10.21
83 Tobbe Pettersson H Heleneholms Tri Team Lund 39 1.10.53
78 Thomas Wallin H Helsingborgs SOK Helsingborg 40 1.11.01
23 Mattias Zetterstrand H   Åhus 41 1.11.02
14 Fredrik Hansson H   Tollarp 42 1.11.16
10 Magnus Persson H   Trelleborg 43 1.11.17
66 Johan Andersson H   Åhus 44 1.11.21
67 André Bouyer H Team Aussie Trekanten 45 1.11.31
54 Joakim Westerlund H Heleneholms Tri klubb Malmö 46 1.11.32
93 Stefan Christiansen H Teleca Sjöbo 47 1.11.34
95 Peter Åkesson H Kristianstad MTB Åhus 48 1.11.41
20 Rickard Söderström H Friskis & Svettis Vellinge Höllviken 50 1.12.06
47 Martin Sjöberg H   Ljungby 51 1.13.12
48 Thord Thordeman H   Malmö 52 1.13.19
73 Henrik Rydengård H   Halmstad 53 1.13.47
79 Marcus Hermansson H Hässleholm FMCK Vinslöv 54 1.13.49
4 Örjan Perman H Tetra Pak IF Lund 55 1.14.10
51 Peter Cepiansky H   Klippan 56 1.14.16
59 Jens Lindblad H Lindblad Reklam Malmö 58 1.14.20
40 Klas Gustavsson H Karlskrona SS Triathlon Karlskrona 59 1.14.24
65 Patrik Lindkvist H Tormstorp IF Tormestorp 60 1.14.36
41 Gerry Holmquist H Heleneholms Tri klubb Malmö 62 1.15.10
89 Henrik Lyngå H   Lund 63 1.15.14
97 Jan-Erik Andersson H   Åhus 64 1.15.25
2 Thomas Henriksson H Tetra Pak IF Lund 66 1.15.53
42 Joakim Carlberg H   Åhus 68 1.16.01
43 Richard Persson H Conveyorteknik Sweden AB Broby 69 1.16.02
25 Jakob Gawlik H   Malmö 70 1.16.08
38 Ola Norrhamn H CSK Kristianstad 71 1.16.10
72 Rolf Larsson H   Trelleborg 72 1.16.18
37 Jonas Norrman H   Broby 74 1.16.59
158 Patrik Bååth H Andrarums IF Brösarp 75 1.17.09
61 Pontus Nilsson H Triathlon Syd Åhus 76 1.17.10
28 Peter Dahlström H   Lund 77 1.17.25
70 Lars Åkerman H   Lund 78 1.17.32
52 Hans Jörgen Klein H Ryssbergets IK Kristianstad 79 1.17.34
50 Daniel Sjöfors H   Malmö 80 1.18.02
13 Peter Liljebladh H   Kristianstad 81 1.18.07
45 Mikael Hellqvist H Karlskrona SS Triathlon Lyckeby 82 1.18.35
26 Michael Kristoffersson H Tormestorps IF Tormestorp 83 1.19.02
96 Mats Molin H Kronoskogen Åhus 84 1.19.08
22 Hasse Nilsson H Ryssbergets IK Knislinge 85 1.19.20
94 Stefan Strand H Active AB Dalby 86 1.19.22
85 Bertil Persson H Kronoskogens Motionärer Åhus 89 1.19.41
91 Peter Larsson H PL Konstruktion AB Malmö 92 1.19.59
58 Claes Lindkvist H Olanderssons BLH Ljungbyhed 93 1.20.14
15 Martin Eriksson H   Åhus 94 1.20.17
160 Ulf Mossberg H     95 1.20.40
31 Magnus Darin H Conditori Fantasi   96 1.20.53
62 Magnus Jönsson H   Åhus 97 1.21.07
34 Ulf Tegnander H Triathlon Syd Eslöv 99 1.21.48
87 Håkan Nilsson H   Ystad 100 1.22.01
6 Anders Svensson H   Åhus 102 1.22.06
159 Heide Persson H Andrarums IF Brösarp 103 1.22.08
98 Ari Partanen H Kristianstad MTB Fjälkinge 106 1.22.18
64 Henrik Holck-Clausen H   Lund 109 1.22.49
24 Patrik Carlsson H Vareböke Idrott pojkar Hallaryd 110 1.23.50
49 Christer Nilsson H   Hässleholm 114 1.25.24
80 Fredrik Martinsson H S71 Hässleholm Hässleholm 115 1.26.10
12 Niklas Svensson H   Färlöv 117 1.27.02
162 Jonas Mauritzon H     118 1.27.14
60 Jonas Holmgren H Triathlon Väst Göteborg 119 1.28.02
21 Ulf Andersson H   Broby 124 1.29.47
30 Daniel Wilhelmsson H Conditori Fantasi   125 1.30.13
86 Max Svensson H Åhus Strand   127 1.31.36
18 Dennis Hansen H   Klippan 129 1.31.49
161 Per Jörgensson H   Kristianstad 130 1.31.55
32 Jonny Pettersson H   Tyringe 136 1,36,05
1 Sten Odenbring H CSK Åhus 137 1,37,48
33 Michael Sjöberg H   Tyringe 139 1,38,13
 
  Förnamn Efternamn Kl Klubb Ort Nr Sluttid
130 Lisa Justesen D F17 Blekinge Flygflottilj Ronneby 22 1.08.09
132 Charlotte Svensson D Heleneholms Tri Team Lund 33 1.10.02
129 Åsa Skillius D Stockholm City Triathlon Johanneshov 35 1..10.09
121 Pernilla Klein D Heleneholms Tri Team Malmö 37 1.10.20
120 Maria Trönell D Heleneholms Tri Team Lund 57 1.14.17
133 Britt-Marie Svensson D Åhus Strand   61 1.14.40
122 Katarina Claesson D   Ängelholm 73 1.16.35
119 Pernilla Olsson D   Malmö 87 1.19.23
131 Pernilla Ny D Heleneholms Tri Team Lund 91 1.19.56
128 Linda Krook D Ryssbergets IK Sölvesborg 98 1.21.31
104 Erika Palmqvist D CSK Kristianstad 101 1.22.04
117 Christina Hartman D   Sjöbo 104 1.22.10
135 Sofia Westberg D Kristianstad MTB Karlshamn 105 1.22.15
127 Maria Olofsson D   Olofström 107 1.22.25
114 Ulla Enbuske D Triathlon Syd Lund 108 1.22.26
124 Helena Holck-Clausen D   Åhus 111 1.24.20
123 Linda Hansson D   Åhus 112 1.24.46
103 Maria Stigsdotter D   Åhus 113 1.24.58
125 Angelica Wackenfors D   Kristianstad 120 1.28.26
105 Maria Norberg D   Kristianstad 121 1.29.10
102 Pia Hansson D CSK Kristianstad 122 1.29.18
110 Lena Pålsson D   Ljungbyhed 123 1.29.30
112 Emelie Pettersson D Conditori Fantasi   126 1.31.25
136 Åsa Åkesson D   Kristianstad 131 1.33.06
111 Annika Nilsson D   Lund 132 1.33.08
134 Åse Svensson D   Kristianstad 133 1,34,10
107 Marie Persson D   Trelleborg 134 1,35,03
115 Martina Lewitz D   Kristianstad 138 1,38,12
116 Ulrika Palm D Telia IF Kristianstad 140 1,39,43
113 Jenny Togemar D   Stoby 141 1,42,56
106 Cecilia Mårtensson D   Trelleborg 142 1,52,32
108 Carina Lindskog D   Trelleborg 143 1,52,32
118 Anna Norden D   Höör 144 1,57,42
 
  Förnamn Efternamn Kl Klubb Ort Nr Sluttid
152 Filip Hakenstam HJ Ljungby Triathlon Ljungby 4 1.01.02
151 Petter Persson HJ Helsingborgs Triathlonklubb   5 1.01.32
150 Anders Persson HJ   Åhus 49 1.12.00
 
  Förnamn Efternamn Kl Klubb Ort Nr Sluttid
221 Jacob Lindkvist HU Olanderssons BLH Ljungbyhed 65 1.15.38
222 Christoffer Persson HU Conveyorteknik Sweden AB Broby 67 1.15.58
223 Robin Bengtsson HU   Degeberga 116 1.26.57
 
  Förnamn Efternamn Kl Klubb Ort Nr Sluttid
202 Lisa Nordén DJ Kristianstad Triathlonklubb   2 1.00.32
200 Charlotte Holst DJ   Sjöbo 90 1.19.51
203 Karin Åkesson DJ   Kristianstad 128 1.31.44
201 Ingegerd Persson DJ IFK Helsingborg Helsingborg    
 
  Förnamn Efternamn Kl Klubb Ort Nr Sluttid
242 Therese Eriksson DU Kristianstad Triathlonklubb   88 1.19.32
240 Malin Hallberg DU   Åhus 135 1,36,01
Uppdaterad: 10 FEB 2011 13:12 Skribent: Zoltán Fazakas

 

Postadress:
Kristianstads TK - Triathlon
Box 35
29125 Kristianstad

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info