Hoppa till sidans innehåll

2003


Herr                  
Plac Startnr Namn   Klass Klubb Ort Plac Tid  
1 28 Wall Micke H Krstd Triklubb Kristianstad 1 10421  
2 82 Karlsson Gustav H Malmö-Staffanstorp CK Åhus 2 10634  
3 89 Lundberg Jens H   Lomma 3 10651  
4 87 Wihitmore Will H   England 4 10752  
5 21 Jönsson Magnus H   Sjöbo 5 10753  
6 71 Hammer Tomas H Hässleholms Cykelklubb Hässleholm 6 10817  
7 30 Dahlsjö Henrik H   Trelleborg 7 10851  
8 38 Moritz Peter H Heleneholms Tri team Malmö 8 10915  
9 55 Håkansson Christian H   Karlshamn 9 10928  
10 31 Krantz Tom H   Malmö 10 10951  
11 45 Hultman Ulrick H Stora Rör Tri Färjestaden 11 11003  
12 77 Nilsson Johan H   Ronneby 12 11038  
13 61 Lydig Martin H Brittatorp TK Halmstad 13 11102  
14 3 Nilsson Bengt H triathlon Syd Furulund 14 11113  
15 43 Johansson-Ahlgren Martin H triathlon Syd Hjärup 15 11133  
16 32 Sendrup Håkan H   Lund 16 11151  
17 36 Östman Joakim H Heleneholms Tri team Limhamn 17 11157  
18 33 Holmquist Gerry H Heleneholms Tri team Malmö 18 11205  
19 88 Bouyer André H Team Aussie Trekanten 19 11235  
20 27 Astren Patric H   Kristianstad 20 11239  
21 48 Isacsson Peter H   Åhus 21 11244  
22 34 Rybak Kristian H Heleneholms Tri team Malmö 22 11301  
23 75 Christiansen Flemming H Team Roslin Tomelilla 23 11310  
24 90 Andersson Eric H Flextronics IF Karlskrona 24 11349  
25 46 Hansson Lars H   Lund 25 11351  
26 68 Lagerblad Christian H Lunds lasarett IF S Sandby 26 11352  
27 22 Jönsson Gert H Friskis & Svettis Skanör 27 11403  
28 59 Dahl Peter H   Bromölla 28 11426  
29 94 Linde Sten H Skogshuggarnas IF Bara 29 11459  
30 29 Bengtsson Lars-Rune H Kristianstads Cykelklubb   30 11506  
31 62 Brynolf Gunnar H Örestadscyklisterna Svedala 31 11514  
32 49 Svensson Göran H Conveyorteknik Sweden AB Broby 32 11517  
33 73 Johansson Stefan H HST Triathleterna Oskarström 33 11547  
34 51 Persson Magnus H   Trelleborg 34 11549  
35 10 Hansson Fredrik H   Tollarp 35 11554  
36 78 Groth Kristian H Hässleholms CK Tormestorp 36 11554  
37 14 Andersson Jan-Erik H   Åhus 37 11630  
38 7 Sjöstrand Ola H Tac Sjöbo Sjöbo 38 11639  
39 4 Ståhl Jonas H Tetra Pak Lund 39 11641  
40 79 Hermansson Marcus H     40 11723  
41 19 Lindkvist Patrik H Tormestorps IF Tormestorp 41 11729  
42 47 Thordeman Thord H Pendit Reklambyrå Malmö 42 11757  
43 76 Strand Stefan H   Dalby 43 11803  
44 35 Pamliden Marcus H Heleneholms Tri team Limhamn 44 11834  
45 64 Oredsson Ulf H Råby FK Åhus 45 11908  
46 96 Svensson Nils-Folke H ÅhusFriidrott Åhus 46 11914  
47 11 Nilsson PG H   Asarum 47 11937  
48 52 Svensson Max H Åhus Strand   48 11940  
49 25 Falk Johan H   Harplinge 49 11941  
50 26 Thulin Peter H   Solna 50 11941  
51 17 Liljebladh Peter H   Kristianstad 51 11942  
52 66 Persson Mats H Starka Kristianstad 52 12012  
53 80 Johansson Bo H Triathlon Väst Hässleholm 53 12017  
54 86 Edvardsson Per H   Hästveda 54 12114  
55 72 Granqvist Mattias H Södertörnspolisen Nynäshamn 55 12145  
56 63 Andersson Lennart H Vägverkets Fritidsförening Åhus 56 12154  
57 44 Andersson Niklas H   Lund 57 12200  
58 92 Andersson Magnus H   Sjöbo 58 12213  
59 5 Perman Örjan H Tetra Pak Lund 59 12243  
60 74 Christiansen Stefan H AU-System Ystad 60 12248  
61 39 Westerlund Joakim H Heleneholms Tri team Malmö 61 12256  
62 95 Månsson Mats H Skogshuggarnas IF Malmö 62 12257  
63 67 Mateja Andnej H   Lund 63 12326  
64 81 Wångnell Jörgen H Äppladalen Arkelstorp 64 12329  
65 56 Eriksson Jerry H Tyringe Hockey Tyringe 65 12418  
66 93 Larsson Magnus H Skogshuggarnas IF Malmö 66 12431  
67 20 Christoferson Michael H Tormestorps IF Tormestorp 67 12432  
68 97 Niek Bosma H   Åhus 68 12451  
69 85 Almquist Rickard H Ryssberget Kristianstad 69 12550  
70 42 Henriksson Thomas H Tetra Pak Bjäred 70 12601  
71 65 Bjuremar Ulf H Tyringe SK 69 Tyringe 71 12622  
72 18 Hellqvist Mikael H   Lyckeby 72 12653  
73 15 Frösslund Christian H   Malmö 73 12707  
74 91 Larsson Peter H PL Konstruktion Malmö 74 12734  
75 58 Darin Magnus H Conditori Fantasi Fjälkinge 75 12743  
76 53 Nilsson Pontus H Looser klubben Åhus 76 12834  
77 8 Hasth Jörgen H   Lund 77 12852  
78 54 Pålsson Lars H   Lund 78 12941  
79 57 Karlsson Niklas H Conditori Fantasi Fjälkinge 79 13005  
80 110 Thiele Jan-Cladius H   Malmö 80 13019  
81 84 Olsson Magnus H   Arkelstorp 81 13220  
82 83 Mauritsson Jonas H   Villands Vånga 82 13229  
83 50 Persson Rickard H Conveyorteknik Sweden AB Knislinge 83 13237  
84 70 Lindgren Stefan H Hörja IF Hörja 84 13304  
85 37 Claeson Christopher H Heleneholms Tri team Malmö 85 13320  
86 1 Swenson Anders H   Fjälkinge 86 13335  
87 16 Olofsson Leif H   Perstorp 87 13349  
88 69 Nyberg Jonny H Hörja IF Hörja 88 13652  
89 6 Tegnander Ulf H   Eslöv 89 13806  
90 12 Nilsson Fredrik H   Asarum 90 13916  
91 40 Rundqvist Christian H   Kristianstad 91 14106  
92 13 Odenbring Sten H   Åhus 92 14516  
  2 Johansson Henrik H   Hässleholm ej start    
  9 Bruce Adam H   Lund ej start    
  23 Olofsson Peter H   Sjöbo ej start    
  24 Åkesson Dan H   Vinslöv ej start    
  41 Olofsson Kjell H   Hjärup ej start    
  60 Holmquist Ola H Bromölla vattenskidklubb Kristianstad brutit    
                   
Dam                  
Plac Startnr Namn   Klass Klubb Ort Plac Tid  
1 115 Justesen Lisa D Blekinge flygflottilj Ronneby 1 11311  
2 113 Knutsson Katarina D Heleneholms Tri team Malmö 2 11615  
3 111 Svensson Charlotte D   Lund 3 11615  
4 112 Trönell Maria D Heleneholms Tri team Lund 4 11925  
5 103 Henriksson Carina D Tetra Pak Lund 5 12050  
6 107 Hasth Gunilla D   Lund 6 12429  
7 114 Lindholm Petra D   Lund 7 12611  
8 100 Svensson Jeanette D Conveyorteknik Sweden AB Broby 8 13305  
9 102 Carleskär Bodil D   Kristianstad 9 13412  
10 117 Johansson Charlotta D   Mörarp 10 13549  
11 104 Hansson Susanne D   Broby 11 13600  
12 106 Hansson Pia D   Kristianstad 12 13822  
13 109 Ottosson Bitte D   Kristianstad 13 14008  
14 108 Palmqvist Erika D   Kristianstad 14 14108  
15 105 Windh Anna D   Tyringe 15 15135  
16 116 Frödeberg Johansson Anna D   Hässleholm 16 15545  
17 101 Lindberg Agneta D   Broby 17 15546  
                   
Herr Junior                
Plac Startnr Namn   Klass Klubb Ort Plac Tid  
1 155 Nilsson Tim HJ Kristianstad MTB   1 11357  
2 152 Pasurka Martin HJ   Yngsjö 2 11424  
3 150 Persson Anders HJ   Åhus 3 11956  
4 153 Nordström Marcus HJ Bromölla vattenskidklubb Bromölla 4 12506  
5 154 Stalmarski Max HJ Bromölla vattenskidklubb Bromölla 5 12645  
  151 Bengtsson Claes HJ   Kristianstad ej start    
                   
Dam Junior                
Plac Startnr Namn   Klass Klubb Ort Plac Tid  
1 201 Lundberg Therese DJ Krstd Triklubb   1 12029  
                   
                   
Herr ungdom              
Plac Startnr Namn   Klass Klubb Ort Plac Tid  
1 222 Moritz Henrik HU     1 11129  
2 220 Liljenberg Alexander HU   Osby 2 12723  
3 221 Persson Christoffer HU Conveyorteknik Sweden AB Knislinge 3 13443  
                   
Dam ungdom              
Plac Startnr Namn   Klass Klubb Ort Plac Tid  
1 240 Eriksson Therese DU Krstd Triklubb nej 1 12759  
Uppdaterad: 10 FEB 2011 13:16 Skribent: Zoltán Fazakas

Postadress:
Kristianstads TK - Triathlon
Box 35
29125 Kristianstad

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info