Hoppa till sidans innehåll

2005


H Sprint  (10)        
        1(31) 2(32) M
             
  1 Robert Lövdahl 01:01:49 10:47 44:44:00 01:01:49
  IFK Helsingborg   10:47 33:57:00 17:05
  2 Niclas Persson 01:03:24 11:48 44:30:00 01:03:24
  Heleneholms Tri Team   11:48 32:42:00 18:54
  3 Magnus Jönsson 01:04:54 11:52 46:13:00 01:04:54
  Triathlon Syd   11:52 34:21:00 18:41
  4 Miro Cepciansky 01:06:36 11:52 47:34:00 01:06:36
  Triathlon Syd   11:52 35:42:00 19:02
  5 Christian Luddeckens 01:12:28 14:05 50:56:00 01:12:28
  338 Småland   14:05 36:51:00 21:32
  6 Kenth Jansson 01:13:46 14:16 53:02:00 01:13:46
  Triathlon Syd   14:16 38:46:00 20:44
  7 Johan Nohave 01:15:53 14:55 53:47:00 01:15:53
  Karlskrona SS Tri   14:55 38:52:00 22:06
  8 James Murphy 01:22:33 19:22 01:01:25 01:22:33
  Galway Triathlon Club   19:22 42:03:00 21:08
  9 Fredrik Nilsson 01:22:55 14:55 54:47:00 01:22:55
  Karlskrona SS Tri   14:55 39:52:00 28:08:00
  10 Mikko Partanen 01:37:11 32:49:00 01:14:41 01:37:11
  Kristianstad MTB   32:49:00 41:52:00 22:30
             
             
             
H Junior Sprint  (2)        
        1(31) 2(32) M
             
  1 Petter Persson 01:03:59 12:36 45:33:00 01:03:59
  Heleneholms Tri Team   12:36 32:57:00 18:26
  2 Jacob Lindkvist 01:11:05 12:44 49:34:00 01:11:05
  Triathlon Syd   12:44 36:50:00 21:31
             
             
             
H Ungdom Sprint  (1)        
        1(31) 2(32) M
             
  1 Simon Bergqvist 01:27:11 19:09 59:38:00 01:27:11
  338 Småland   19:09 40:29:00 27:33:00
             
             
             
H 35-39 Sprint  (3)        
        1(31) 2(32) M
             
  1 Christian Harkness 01:10:53 13:49 49:39:00 01:10:53
  Halmstad Triathleterna   13:49 35:50:00 21:14
  2 Håkan Sendrup 01:12:00 14:15 50:51:00 01:12:00
  Heleneholms Tri Team   14:15 36:36:00 21:09
  3 Claus Hansen 01:22:04 19:48 59:20:00 01:22:04
  Heleneholms Tri Team   19:48 39:32:00 22:44
             
             
             
H 40-44 Sprint  (2)        
        1(31) 2(32) M
             
  1 Fredrik Bassman 01:13:23 14:37 51:33:00 01:13:23
  Malmö     14:37 36:56:00 21:50
  2 Mats Thörnblad 01:14:04 17:20 54:28:00 01:14:04
  338 Småland   17:20 37:08:00 19:36
             
             
             
H 45-49 Sprint  (2)        
        1(31) 2(32) M
             
  1 Björn Meijel 01:15:56 16:23 55:13:00 01:15:56
  Halmstad Triathleterna   16:23 38:50:00 20:43
  2 Håkan Pärsson 01:16:23 18:17 56:30:00 01:16:23
  IFK Helsingborg   18:17 38:13:00 19:53
             
             
             
D Sprint  (3)          
        1(31) 2(32) M
             
  1 Jona Dahlqvist 01:11:08 14:46 51:31:00 01:11:08
  Heleneholms Tri Team   14:46 36:45:00 19:37
  2 Jenny Enderby 01:16:06 15:04 55:33:00 01:16:06
  Australien     15:04 40:29:00 20:33
  3 Maria Trönell 01:17:12 13:53 53:19:00 01:17:12
  Heleneholms Tri Team   13:53 39:26:00 23:53
             
             
             
D Junior Sprint  (1)        
        1(31) 2(32) M
             
  1 Lina Karlsson 01:11:13 13:38 51:29:00 01:11:13
  IFK Helsingborg   13:38 37:51:00 19:44
             
             
             
D Ungdom Sprint  (1)        
        1(31) 2(32) M
             
  1 Julia Pärsson 01:31:21 18:07 01:05:22 01:31:21
  IFK Helsingborg   18:07 47:15:00 25:59:00
             
             
             
D 35-39 Sprint  (1)        
        1(31) 2(32) M
             
  1 Sara Giselsson 01:18:00 16:13 55:05:00 01:18:00
  Karlskrona SS Tri   16:13 38:52:00 22:55
             
             
             
D 40-44 Sprint  (1)        
        1(31) 2(32) M
             
  1 Lise-Lott Königsson 01:21:25 17:40 59:21:00 01:21:25
  Tri Väst     17:40 41:41:00 22:04
             
             
             
H Senior Motion  (50)        
        1(31) 2(32) M
             
  1 Robert Åkesson 01:04:17 10:03 44:43:00 01:04:17
  Sölvesborg   10:03 34:40:00 19:34
  2 Kristian Hallsten 01:05:15 10:51 45:58:00 01:05:15
  Lund     10:51 35:07:00 19:17
  3 Johan Nilsson 01:05:34 09:07 46:04:00 01:05:34
  Triathlon Syd   09:07 36:57:00 19:30
  4 Benny Svensson 01:07:15 10:01 47:04:00 01:07:15
  Triathlon Syd   10:01 37:03:00 20:11
  5 Tomas Hammer 01:09:00 11:25 47:56:00 01:09:00
  Hässleholms CK   11:25 36:31:00 21:04
  6 Mikael Wall 01:09:05 10:38 48:28:00 01:09:05
  Kristianstad triathlon klubb   10:38 37:50:00 20:37
  7 Conny Lindberg 01:10:01 11:21 48:48:00 01:10:01
  LBTK     11:21 37:27:00 21:13
  8 Lars Åkeman 01:10:13 11:18 49:33:00 01:10:13
  Lund     11:18 38:15:00 20:40
  9 Mattias Zetterstrand 01:10:48 10:33 48:45:00 01:10:48
  Åhus     10:33 38:12:00 22:03
  9 Mikael Stagling 01:10:48 11:52 50:41:00 01:10:48
  Heleneholms Tri Team   11:52 38:49:00 20:07
  11 Mattias Hallsten 01:11:01 09:14 50:26:00 01:11:01
  Göteborg     09:14 41:12:00 20:35
  12 Fredrik Hansson 01:11:43 09:50 50:03:00 01:11:43
  Tollarp     09:50 40:13:00 21:40
  13 Erik Andersson 01:13:02 09:24 50:43:00 01:13:02
  Dynapac IF   09:24 41:19:00 22:19
  14 Håkan Premberg 01:13:03 11:26 48:57:00 01:13:03
  Kristianstad MTB   11:26 37:31:00 24:06:00
  15 David Edmonds 01:13:13 10:27 52:08:00 01:13:13
  Vislanda     10:27 41:41:00 21:05
  16 Jan-Erik Andersson 01:13:36 10:36 52:09:00 01:13:36
  Åhus     10:36 41:33:00 21:27
  17 Sven Giselsson 01:13:58 11:34 52:39:00 01:13:58
  Ronneby     11:34 41:05:00 21:19
  18 Stefan Christiansen 01:14:07 11:47 50:42:00 01:14:07
  Sjöbo     11:47 38:55:00 23:25
  19 Dino Pjanic 01:14:32 12:51 52:01:00 01:14:32
  Kristianstad   12:51 39:10:00 22:31
  20 Fredrik Hallsten 01:14:42 11:15 51:59:00 01:14:42
  Nättraby     11:15 40:44:00 22:43
  21 Jerrie Kullberg 01:14:43 11:13 54:08:00 01:14:43
  Kristianstad   11:13 42:55:00 20:35
  22 Per-Ivar Hellberg 01:15:47 10:02 49:26:00 01:15:47
  Kristianstads Cykelklubb     10:02 39:24:00 26:21:00
  23 Lars-Rune Bengtsson 01:15:48 11:29 48:56:00   1:15:48 
  Kristianstads Cykelklubb     11:29 37:27:00 26:52 
  24 Damir Pjanic 01:16:19 11:22 52:31:00 01:16:19
  Tetra Pak IF   11:22 41:09:00 23:48
  25 Christian Penar 01:16:53 10:12 52:59:00 01:16:53
  ÅhusStrand MIF   10:12 42:47:00 23:54
  26 Lennart Andersson 01:17:26 11:29 54:50:00 01:17:26
  Vägverkets Fritidsföre ning   11:29 43:21:00 22:36
  27 Magnus Andersson 01:17:30 11:59 55:13:00 01:17:30
  Sjöbo     11:59 43:14:00 22:17
  28 Mats Olsson 01:17:47 11:08 52:52:00 01:17:47
  Malmö Natacion   11:08 41:44:00 24:55:00
  29 Micke Christoferson 01:17:59 13:26 56:42:00 01:17:59
  Tormestorps IF   13:26 43:16:00 21:17
  30 Stefan Strand 01:18:05 10:31 53:59:00 01:18:05
  Dalby     10:31 43:28:00 24:06:00
  31 Martin Bergqvist 01:18:06 11:59 54:22:00 01:18:06
  Malmö     11:59 42:23:00 23:44
  32 Tony Petersson 01:18:11 13:05 56:02:00 01:18:11
  Landskrona   13:05 42:57:00 22:09
  33 Per Jonsson 01:18:50 11:57 52:50:00 01:18:50
  Kalmar Simsällskap   11:57 40:53:00 26:00:00
  34 Fredrik Nedmark 01:20:09 12:15 55:15:00 01:20:09
  Degeberga   12:15 43:00:00 24:54:00
  35 Stefan Berlin 01:20:32 11:20 53:51:00 01:20:32
  Hässleholm   11:20 42:31:00 26:41:00
  36 Max Svensson 01:20:36 13:48 55:11:00 01:20:36
  ÅhusStrand MIF   13:48 41:23:00 25:25:00
  37 Per-Erik Carleskär 01:22:22 13:08 57:44:00 01:22:22
  Kristianstad   13:08 44:36:00 24:38:00
  38 Tomas Reinholdsson 01:22:56 13:43 59:36:00 01:22:56
  Åhus     13:43 45:53:00 23:20
  39 Peter Larsson 01:23:44 12:41 59:26:00 01:23:44
  PL Konstruktion AB   12:41 46:45:00 24:18:00
  40 Johans Nilsson 01:24:11 12:08 58:17:00 01:24:11
  Lund     12:08 46:09:00 25:54:00
  41 Lars-Erik Karlsson 01:24:13 12:27 54:51:00 01:24:13
  Team Roslins   12:27 42:24:00 29:22:00
  42 Anders Swensson 01:25:24 14:18 57:09:00 01:25:24
  Polisen     14:18 42:51:00 28:15:00
  43 Christian Rosengren 01:26:18 12:07 01:00:07 01:26:18
  Kristianstad   12:07 48:00:00 26:11:00
  44 Stefan Wihlborg 01:26:21 14:13 01:02:16 01:26:21
  Eslöv     14:13 48:03:00 24:05:00
  45 Tomas Richter 01:27:30 12:30 56:22:00 01:27:30
  Staffanstorp CK   12:30 43:52:00 31:08:00
  46 Peter Fransson 01:28:06 13:18 01:02:23 01:28:06
  Ängelholm   13:18 49:05:00 25:43:00
  47 Fredrik Sundell 01:32:36 14:56 01:00:51 01:32:36
  Åhus     14:56 45:55:00 31:45:00
  48 Anders Malmborg 01:33:02 15:04 01:05:26 01:33:02
  Vägverkets Fritidsföre ning   15:04 50:22:00 27:36:00
  49 Sten Odenbring 01:40:22 17:42 01:10:15 01:40:22
  CSK     17:42 52:33:00 30:07:00
             
  Gustav Karlsson ej fullf. ----- -----  
  Kristianstads Cykelklu bb        
             
             
             
H Junior Motion  (3)        
        1(31) 2(32) M
             
  1 Linus Larsson 01:04:59 07:53 46:57:00 01:04:59
  Sibbhult     07:53 39:04:00 18:02
  2 Jakob Lööf 01:09:06 11:33 51:38:00 01:09:06
  Åhus     11:33 40:05:00 17:28
  3 Marcus Espert 01:11:15 07:44 47:39:00 01:11:15
  Team VISOM   07:44 39:55:00 23:36
             
             
             
H Ungdom Motion  (6)        
        1(31) 2(32) M
             
  1 Rasmus Persson 01:14:05 07:46 50:10:00 01:14:05
  Hästveda     07:46 42:24:00 23:55
  2 Björn Skånberg 01:18:52 ----- ----- 01:18:52
  Skanör         01:18:52
  3 Robin Bengtsson 01:21:54 09:36 58:50:00 01:21:54
  Kristianstad MTB   09:36 49:14:00 23:04
  4 Conor Murphy 01:23:00 11:37 58:32:00 01:23:00
  Galway Triathlon Club   11:37 46:55:00 24:28:00
  5 Johannes Åkesson 01:23:41 12:18 58:53:00 01:23:41
  Kristianstad MTB   12:18 46:35:00 24:48:00
  6 Gustav Premberg 01:27:49 13:39 58:55:00 01:27:49
  Kristianstad MTB   13:39 45:16:00 28:54:00
             
             
             
D Senior Motion  (9)        
        1(31) 2(32) M
             
  1 Anna Hammar 01:13:32 10:58 51:33:00 01:13:32
  Hässleholms CK   10:58 40:35:00 21:59
  2 Malin Rydlund 01:15:54 12:32 52:19:00 01:15:54
  Hässleholm   12:32 39:47:00 23:35
  3 Britt-Marie Svensson 01:18:15 10:14 53:32:00 01:18:15
  ÅhusStrand MIF   10:14 43:18:00 24:43:00
  4 Carina Börjesson 01:19:07 11:42 54:44:00 01:19:07
  Åstorp CK   11:42 43:02:00 24:23:00
  5 Maria Stigsdotter 01:20:49 11:47 53:22:00 01:20:49
  Ängelholm   11:47 41:35:00 27:27:00
  6 Maria Rydlund 01:22:15 13:14 56:11:00 01:22:15
  Hässleholm   13:14 42:57:00 26:04:00
  7 Charlotte Persson 01:23:08 11:01 55:15:00 01:23:08
  Malmö     11:01 44:14:00 27:53:00
  8 Åse Lindelöf 01:32:27 12:57 01:05:08 01:32:27
  Helsingborg   12:57 52:11:00 27:19:00
  9 Dorota Röstén 01:34:13 11:23 01:04:27 01:34:13
  Kristianstad   11:23 53:04:00 29:46:00
             
             
             
D Junior Motion  (1)        
        1(31) 2(32) M
             
  1 Emelie Bengtsson 01:35:07 13:28 01:06:39 01:35:07
  Tormestorps IF   13:28 53:11:00 28:28:00
             
             
             
D Ungdom Motion  (1)        
        1(31) 2(32) M
             
  1 Rebecka Jonsson 01:39:11 11:55 01:05:46 01:39:11
  Kalmar Simsällskap   11:55 53:51:00 33:25:00
             
Uppdaterad: 10 FEB 2011 13:22 Skribent: Zoltán Fazakas

Postadress:
Kristianstads TK - Triathlon
Box 35
29125 Kristianstad

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info