Hoppa till sidans innehåll

2019-08-11


Klassbenämning Placering Efternamn Förnamn Startnr Simning Cykel Löpning Sluttid Diff Anm
Damer Motion 1 Johnson Pernilla 121 00:10:58 00:50:39 00:22:49 01:24:26 00:00:00  
Damer Motion 2 Araskog Anna 37 00:10:15 00:51:07 00:23:43 01:25:05 00:00:39  
Damer Motion 3 Prtic Ingela 33 00:11:43 00:50:29 00:28:22 01:30:34 00:06:08  
Damer Motion 4 Kandeman Louise 47 00:09:42 00:57:30 00:23:24 01:30:36 00:06:10  
Damer Motion 5 Jösok Anna 32 00:12:35 00:54:26 00:25:18 01:32:19 00:07:53  
Damer Motion 6 Engel Sofie 38 00:11:18 00:56:35 00:25:21 01:33:14 00:08:48  
Damer Motion 7 Fling Maja 55 00:10:11 01:00:58 00:24:44 01:35:53 00:11:27  
Damer Motion 8 Andersson Malin 43 00:11:51 00:57:41 00:26:25 01:35:57 00:11:31  
Damer Motion 9 Lundberg Therese 71 00:10:14 01:00:29 00:27:58 01:38:41 00:14:15  
Damer Motion 10 Ek Ida 36 00:12:04 00:59:22 00:27:19 01:38:45 00:14:19  
Damer Motion 11 Thomasson Hana 40 00:12:27 00:59:07 00:27:19 01:38:53 00:14:27  
Damer Motion 12 Jensen Nickolina 59 00:12:00 01:01:55 00:28:10 01:42:05 00:17:39  
Damer Motion 13 Gustavsson Elenor 60 00:13:55 01:00:10 00:28:22 01:42:27 00:18:01  
Damer Motion 14 Gullberg Jill 54 00:12:18 01:04:54 00:26:01 01:43:13 00:18:47  
Damer Motion 15 Karlsson Zandra 174 00:13:28 01:00:10 00:29:59 01:43:37 00:19:11  
Damer Motion 16 Rappe Malin 56 00:12:15 01:03:32 00:28:06 01:43:53 00:19:27  
Damer Motion 17 Nilsson Veronica 45 00:11:31 01:04:35 00:30:05 01:46:11 00:21:45  
Damer Motion 18 Edlund Ida 57 00:13:07 01:04:35 00:29:33 01:47:15 00:22:49  
Damer Motion 19 Leijon Malin 50 00:14:33 01:05:03 00:28:51 01:48:27 00:24:01  
Damer Motion 20 Nilsson Jenny 42 00:14:40 01:08:38 00:26:15 01:49:33 00:25:07  
Damer Motion 21 Nilsson Marie 49 00:14:38 01:04:49 00:32:26 01:51:53 00:27:27  
Damer Motion 22 Viklund Kajsa 35 00:15:17 01:09:16 00:27:38 01:52:11 00:27:45  
Damer Motion 23 Söderberg Sandra 44 00:14:29 01:03:18 00:34:48 01:52:35 00:28:09  
Damer Motion 24 Ljungberg Johanna 52 00:13:23 01:10:14 00:30:42 01:54:19 00:29:53  
Damer Motion 25 Nilsson Cecilia 67 00:14:43 01:05:19 00:34:36 01:54:38 00:30:12  
Damer Motion 26 Classon Iris 51 00:14:49 01:09:30 00:31:53 01:56:12 00:31:46  
Damer Motion 27 Forsell Sara 161 00:14:38 01:13:29 00:30:12 01:58:19 00:33:53  
Damer Motion 28 Olofsson Susanne 58 00:16:13 01:08:25 00:36:31 02:01:09 00:36:43  
Damer Motion 29 Nilsson Jenny Ingrid Helena 61 00:14:31 01:10:08 00:36:46 02:01:25 00:36:59  
Damer Motion 30 Wiström Elin 65 00:15:53 01:18:28 00:28:18 02:02:39 00:38:13  
Damer Motion 31 Fredriksson Pernilla 53 00:20:00 01:29:40 00:31:54 02:21:34 00:57:08  
Damer Motion 32 Qerimi Albulena 41 00:19:10 01:24:43 00:40:33 02:24:26 01:00:00  
Damer Motion 33 Edqvist Agneta 63 00:18:53 01:25:34 00:41:07 02:25:34 01:01:08  
Damer Motion 34 Malmström Annika 64 00:17:47 01:26:39 00:41:09 02:25:35 01:01:09  
Damer Motion 35 Wendel Camilla 46 00:14:25 01:38:40 00:33:19 02:26:24 01:01:58  
Damer Motion   Wikdahl Amanda 73 00:17:33 01:16:52 00:13:17 01:47:42 00:23:16 DSQ
Damer Motion   Carlsson Elin 72 00:17:38 01:16:48 00:15:17 01:49:43 00:25:17 DSQ
Damer Motion   Svanholm Wiesel Ida 66           DNS
Damer Motion   Svantesdotter Larsson Ingrid 31           DNS
Damer Motion   Karlsson Lotta 39           DNS
Damer Motion   Nilsson Jennie 70           DNS
Damer Motion   Voloder Jehlena 62           DNS
Damer Motion   Johansson Louise 68           DNS
Damer Motion   Iversen Louise 69           DNS
Damer Tävling 1 Lilja Tina 128 00:16:08 00:47:43 00:22:26 01:26:17 00:00:00  
Damer Tävling 2 Rydqvist Madelen 120 00:13:01 00:51:11 00:22:47 01:26:59 00:00:42  
Damer Tävling 3 Rasmusson Carina 123 00:13:32 00:52:37 00:22:02 01:28:11 00:01:54  
Damer Tävling 4 Kristensen Susanne 122 00:17:03 00:51:45 00:23:11 01:31:59 00:05:42  
Damer Tävling 5 Dahlquist Jona 124 00:15:28 00:53:13 00:24:39 01:33:20 00:07:03  
Damer Tävling 6 Jönsson Emelie 126 00:18:18 00:49:10 00:26:20 01:33:48 00:07:31  
Damer Tävling 7 Tärnhuvud Estvik Linnéa 163 00:18:05 00:51:31 00:25:07 01:34:43 00:08:26  
Damer Tävling 8 Johnsson Helén 127 00:18:12 00:51:27 00:26:04 01:35:43 00:09:26  
Damer Tävling 9 Persson Jannice 129 00:17:59 00:54:01 00:24:13 01:36:13 00:09:56  
Damer Tävling 10 Gilbert Nathalie 34 00:19:43 01:00:25 00:28:27 01:48:35 00:22:18  
Damer Tävling 11 Brevitz Therese 125 00:24:47 01:04:27 00:28:24 01:57:38 00:31:21  
Flickor Ungdomar 1 Lilja Smilla 6 00:04:00 00:07:07 00:04:37 00:15:44 00:00:00  
Flickor Ungdomar 2 Andersson Widén Filippa 5 00:04:05 00:07:13 00:04:49 00:16:07 00:00:23  
Flickor Ungdomar 3 Persson Nellie 10 00:03:57 00:07:06 00:05:47 00:16:50 00:01:06  
Flickor Ungdomar 4 Persson Ellen 8 00:04:28 00:07:50 00:06:00 00:18:18 00:02:34  
Flickor Ungdomar 5 Winberg-Larsson Ellen 1 00:04:25 00:07:46 00:06:19 00:18:30 00:02:46  
Flickor Ungdomar 6 Wall Elsa 2 00:04:17 00:07:42 00:06:33 00:18:32 00:02:48  
Flickor Ungdomar 7 Jönsson Elin 14 00:05:00 00:07:54 00:05:39 00:18:33 00:02:49  
Flickor Ungdomar 7 Wendel Rebecca 4 00:03:49 00:08:38 00:06:06 00:18:33 00:02:49  
Flickor Ungdomar 9 Andersson Hilda 11 00:03:51 00:08:39 00:06:11 00:18:41 00:02:57  
Flickor Ungdomar 10 Wall Alma 3 00:05:25 00:08:22 00:06:33 00:20:20 00:04:36  
Flickor Ungdomar 11 Stenberg Selma 30 00:05:11 00:08:26 00:06:56 00:20:33 00:04:49  
Flickor Ungdomar 12 Karlsson Judith 23 00:04:51 00:09:32 00:06:31 00:20:54 00:05:10  
Flickor Ungdomar 13 Olsson Ebba 7 00:05:57 00:08:34 00:07:01 00:21:32 00:05:48  
Flickor Ungdomar 14 Andersson Svea 12 00:03:49 00:10:46 00:07:31 00:22:06 00:06:22  
Flickor Ungdomar 15 Nilsson Emma 9 00:07:12 00:13:28 00:06:30 00:27:10 00:11:26  
Herrar Motion 1 Holst Morgan 109 00:09:57 00:44:55 00:21:19 01:16:11 00:00:00  
Herrar Motion 2 Olofsson Patrik 118 00:10:38 00:46:19 00:19:48 01:16:45 00:00:34  
Herrar Motion 3 Eriksson Andreas 116 00:10:19 00:47:53 00:20:05 01:18:17 00:02:06  
Herrar Motion 4 Berglund Jim 90 00:11:13 00:49:57 00:18:26 01:19:36 00:03:25  
Herrar Motion 5 Jennebo Johannes 110 00:12:12 00:46:14 00:22:56 01:21:22 00:05:11  
Herrar Motion 6 Lilja Oscar 103 00:08:18 00:51:50 00:22:20 01:22:28 00:06:17  
Herrar Motion 7 Wall Mikael 74 00:10:59 00:50:19 00:21:38 01:22:56 00:06:45  
Herrar Motion 8 Petersson Thomas 99 00:12:08 00:47:31 00:24:20 01:23:59 00:07:48  
Herrar Motion 9 Blanting Jonas 77 00:10:04 00:49:31 00:24:41 01:24:16 00:08:05  
Herrar Motion 10 Andersson Andreas 117 00:11:50 00:52:04 00:21:24 01:25:18 00:09:07  
Herrar Motion 11 Wigström Daniel 111 00:11:37 00:52:20 00:22:42 01:26:39 00:10:28  
Herrar Motion 12 Ohlsson Magnus 83 00:11:01 00:52:36 00:24:10 01:27:47 00:11:36  
Herrar Motion 13 Racz Granath Martin 108 00:10:06 00:55:47 00:22:04 01:27:57 00:11:46  
Herrar Motion 14 Persson Patrik 119 00:13:43 00:53:03 00:21:12 01:27:58 00:11:47  
Herrar Motion 15 Ahlin Heikkinen Daniel 85 00:11:56 00:55:27 00:23:14 01:30:37 00:14:26  
Herrar Motion 16 Brandin Mathias 167 00:12:50 00:57:10 00:23:24 01:33:24 00:17:13  
Herrar Motion 17 Gudmundsson Stefan 82 00:11:30 00:57:50 00:24:12 01:33:32 00:17:21  
Herrar Motion 18 Johansson Per 102 00:13:48 00:55:20 00:25:22 01:34:30 00:18:19  
Herrar Motion 19 Olander Mathias 114 00:10:24 00:57:20 00:26:53 01:34:37 00:18:26  
Herrar Motion 20 Hallgren Tomas 76 00:11:32 00:56:58 00:26:09 01:34:39 00:18:28  
Herrar Motion 21 Jensen Joel 87 00:12:52 00:54:31 00:27:46 01:35:09 00:18:58  
Herrar Motion 22 Holmsten Johan 164 00:15:10 00:56:56 00:24:10 01:36:16 00:20:05  
Herrar Motion 23 Ljungberg Martin 92 00:11:59 00:57:00 00:28:02 01:37:01 00:20:50  
Herrar Motion 24 Eriksson Daniel 75 00:13:32 00:57:12 00:26:41 01:37:25 00:21:14  
Herrar Motion 25 Johnsson Gustav 101 00:15:44 01:00:37 00:21:39 01:38:00 00:21:49  
Herrar Motion 26 karlsson Pierre 106 00:13:59 00:56:35 00:28:09 01:38:43 00:22:32  
Herrar Motion 27 Archer Matthew 89 00:12:02 01:01:13 00:27:10 01:40:25 00:24:14  
Herrar Motion 28 Ohlsson Philip 48 00:15:36 00:58:44 00:26:07 01:40:27 00:24:16  
Herrar Motion 29 Liljegren Linus 79 00:14:05 01:00:17 00:26:13 01:40:35 00:24:24  
Herrar Motion 30 Ripegård Olaf 100 00:12:44 01:00:24 00:28:00 01:41:08 00:24:57  
Herrar Motion 31 Pavkovic Oliver 107 00:09:40 01:03:40 00:30:07 01:43:27 00:27:16  
Herrar Motion 32 Svensson Kenth 93 00:20:21 01:00:10 00:23:20 01:43:51 00:27:40  
Herrar Motion 33 Westergren Albert 81 00:11:18 01:01:56 00:30:40 01:43:54 00:27:43  
Herrar Motion 34 Roxhage André 113 00:16:00 01:02:33 00:27:51 01:46:24 00:30:13  
Herrar Motion 35 Lindgren Magnus 91 00:15:47 00:58:59 00:35:42 01:50:28 00:34:17  
Herrar Motion 36 Berthelson Thomas 94 00:16:08 01:04:40 00:35:10 01:55:58 00:39:47  
Herrar Motion 37 Gustafsson Peter 95 00:13:38 01:09:38 00:34:42 01:57:58 00:41:47  
Herrar Motion 38 Lönnqvist André 104 00:17:03 01:13:41 00:35:04 02:05:48 00:49:37  
Herrar Motion 39 Leijon Alfred 98 00:17:28 01:16:17 00:34:51 02:08:36 00:52:25  
Herrar Motion 40 Nordström Thomas 105 00:15:40 01:18:25 00:44:37 02:18:42 01:02:31  
Herrar Motion 41 Nilsson Gustav 97 00:18:49 01:19:05 00:42:46 02:20:40 01:04:29  
Herrar Motion   Leander Magnus 80           DNS
Herrar Motion   Voloder Nihad 84           DNS
Herrar Motion   Huber Peter 86           DNS
Herrar Motion   Korner Mats 112           DNS
Herrar Motion   Zetterstrand Mattias 96           DNS
Herrar Motion   Norberg Stig 115           DNF
Herrar Motion   Wiesel Johan 78           DNS
Herrar Motion   Svensson Marcus 88           DNS
Herrar Tävling 1 Schelin Robert 130 00:12:29 00:43:26 00:19:09 01:15:04 00:00:00  
Herrar Tävling 2 Tärnhuvud Estvik Johan 154 00:14:40 00:43:23 00:18:44 01:16:47 00:01:43  
Herrar Tävling 3 Karlsson Daniel 132 00:13:43 00:48:51 00:17:48 01:20:22 00:05:18  
Herrar Tävling 4 Martinsson Johan 157 00:16:02 00:43:30 00:20:57 01:20:29 00:05:25  
Herrar Tävling 5 Nilsson Mårten 155 00:14:02 00:46:43 00:22:16 01:23:01 00:07:57  
Herrar Tävling 6 Engel David 158 00:15:22 00:46:36 00:21:27 01:23:25 00:08:21  
Herrar Tävling 7 Jönsson Anders 133 00:16:48 00:47:07 00:19:31 01:23:26 00:08:22  
Herrar Tävling 8 Berntsson Tobias 162 00:14:28 00:48:46 00:21:32 01:24:46 00:09:42  
Herrar Tävling 9 Blom Stefan 134 00:18:34 00:46:32 00:19:58 01:25:04 00:10:00  
Herrar Tävling 10 Lilja Björn 156 00:15:48 00:46:58 00:23:18 01:26:04 00:11:00  
Herrar Tävling 11 Håkansson Fredrik 131 00:14:36 00:49:39 00:22:54 01:27:09 00:12:05  
Herrar Tävling 12 Andersson Pehr 165 00:16:11 00:50:00 00:24:06 01:30:17 00:15:13  
Herrar Tävling 13 Olsson Jörgen 159 00:18:32 00:50:35 00:22:34 01:31:41 00:16:37  
Herrar Tävling   Strand Daniel 160           DNS
Pojkar Ungdomar 1 Andersson Widén William 15 00:04:09 00:06:46 00:04:32 00:15:27 00:00:00  
Pojkar Ungdomar 2 Feleki Gustav 29 00:04:00 00:07:00 00:04:30 00:15:30 00:00:03  
Pojkar Ungdomar 3 Ek Jack 25 00:04:21 00:07:27 00:05:24 00:17:12 00:01:45  
Pojkar Ungdomar 4 Bredberg Tor 26 00:04:44 00:07:38 00:05:44 00:18:06 00:02:39  
Pojkar Ungdomar 5 Bredberg Arn 27 00:05:07 00:07:56 00:05:40 00:18:43 00:03:16  
Pojkar Ungdomar 6 Bredberg Finn 28 00:04:56 00:08:06 00:06:20 00:19:22 00:03:55  
Pojkar Ungdomar 7 Jakobsson Tim 16 00:04:48 00:08:14 00:06:38 00:19:40 00:04:13  
Pojkar Ungdomar 8 Bengtsson Aaron 17 00:05:51 00:08:09 00:06:03 00:20:03 00:04:36  
Pojkar Ungdomar 9 Ljungberg Ludwig 21 00:04:33 00:09:19 00:06:22 00:20:14 00:04:47  
Pojkar Ungdomar 10 Thurban Noa 20 00:05:33     00:21:58 00:06:31  
Pojkar Ungdomar 11 Bengtsson Max 18 00:06:32 00:09:41 00:06:31 00:22:44 00:07:17  
Pojkar Ungdomar 12 Nilsson Hardy 13 00:06:21 00:10:53 00:06:04 00:23:18 00:07:51  
Pojkar Ungdomar 13 Karlsson Seth 24 00:04:33 00:09:43 00:09:14 00:23:30 00:08:03  
Pojkar Ungdomar 14 Nilsson Filip 22 00:07:17 00:13:28 00:06:28 00:27:13 00:11:46  
Pojkar Ungdomar 15 Körkkö William 19 00:09:05 00:12:52 00:06:22 00:28:19 00:12:52  
Uppdaterad: 11 AUG 2019 21:30 Skribent: Per Johansson
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Kristianstads TK - Triathlon
Box 35
29125 Kristianstad

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info